Vyberte kategóriu:

Zaujímavé témy:

Prehľad veterinárnych diét pre mačky

veterinárne diéty

V produktovom rade Calibra Veterinary Diets vám aktuálne ponúkame 9 veterinárnych diét pre mačky – 5 druhov suchého krmiva a 4 typy konzerv (pričom jedna z nich je spoločná pre psy a mačky). Tento článok vám prináša rýchly prehľad receptúr i najčastejších ochorení, pri ktorých môžu byť indikované ako súčasť liečby.  

Prehľad veterinárnych diét pre psy

V produktovom rade Calibra Veterinary Diets aktuálne nájdete 18 druhov veterinárnych diét pre psy – 9 typov suchého krmiva a 7 konzerv. V tomto článku vám prinášame rýchly prehľad receptúr a najčastejších ochorení, pri ktorých vám môžu byť odporučené veterinárom ako súčasť liečby.

VD Hypoallergenic Skin & Coat Support pre psy

veterinárne diéty

Kožné problémy psov patria k najčastejším dôvodom návštevy veterinára. Pôvodcom týchto problémov môže byť i potravinová alergia. O tom, ako sa prejavuje a najspoľahlivejšie diagnostikuje, si povieme v tomto článku. Predostrieme i možnosti stravy, aké ponúka značka Calibra v rámci svojich veterinárnych diét.

VD Struvite + Oxalate & Urate & Cystine pre psy

veterinárne diéty

Ochorenia močových ciest patria u psov k pomerne častým problémom a zdravotným komplikáciám. Vznik infekcie močových ciest a tvorbu močových kameňov pritom podmieňuje viacero faktorov – od plemennej predispozície až po stravu. Calibra vytvorila veterinárne diéty, ktoré pomáhajú pri liečbe najčastejších typov močových kameňov – zvlášť receptúru pre struvity a ďalšiu receptúru pre oxalátové, cystínové a urátové kamene.

VD Joint & Mobility pre psy

veterinárne diéty

Vedeli ste, že artróza je u psov jedným z najčastejších kĺbových ochorení? Ak máte doma psíka s diagnostikovaným problémom pohybového aparátu alebo sa len zaujímate o túto tému, čítajte ďalej – zistíte, ako sa starať o kondíciu takéhoto jedinca, a to vrátane úpravy stravy.

VD Joint & Mobility Low Calorie pre psy

veterinárne diéty

U psov s diagnostikovaným kĺbovým ochorením je nesmierne dôležité udržiavať optimálnu hmotnosť. Každý kilogram navyše môže v menšej či väčšej miere preťažovať kĺby. Ak máte psíka s nadváhou a problémom s pohybovým aparátom, je vhodné nasadiť mu krmivo, ktoré mu pomôže znížiť hmotnosti a zároveň vyživovať kĺby. Práve na to sme mysleli pri zostavovaní novej receptúry Calibra VD Joint & Mobility Low Calorie.

VD Renal & Cardiac pre psy

veterinárne diéty

Zlyhávanie obličiek a srdcové ochorenia ohrozujú nielen staršie psy, ale objavujú sa aj u mladých jedincov. Či už ide o akútne alebo chronické ochorenie, nasadenie správnej liečby a vhodného krmiva je kľúčovým nástrojom, ako zlepšiť kvalitu a predĺžiť život vášmu štvornohému priateľovi.

VD Diabetes & Obesity pre psy

veterinárne diéty

Má však psík nadváhu alebo mu bola zistená cukrovka, ktorá sa, žiaľ, nevyhýba ani našim štvornohým priateľom? Na oba prípady má Calibra riešenie v podobe veterinárnej diéty Calibra VD Dog Diabetes & Obesity. Prečítajte si, ako pomáha v nastavení správneho režimu u psa-diabetika alebo psíka s nadváhou.

VD Hepatic pre psy

veterinárne diéty

Pečeň je ústredným metabolickým orgánom a pomáha udržiavať živý organizmus psíka v rovnováhe – nie nadarmo sa o nej hovorí ako o filtri tela či továrni, cez ktorú prechádzajú všetky látky zachytené v krvi, a to vrátane toxínov. Má váš psík problémy s pečeňou? Nezúfajte – tento orgán má veľkú funkčnú rezervu a regeneračnú schopnosť, ak sa rýchlo a správne nasadí vhodná liečba.

VD Gastrointestinal & Pancreas pre psy

veterinárne diéty

Tráviace ťažkosti psíka patria k najbežnejším dôvodom návštevy veterinára, ktorý často odporučí nasadiť veterinárnu diétu ako súčasť liečby. Zaujíma vás, ako môže zmena stravy pomôcť a v čom je diéta značky Calibra iná ako klasické krmivo? Poďme sa spoločne pozrieť na komplexnú problematiku trávenia.