Veterinárna diéta Calibra s hmyzím proteínom:

Odporúčame

SYMPTOM RELIEF COMPLEX – špeciálna kombinácia pre zmiernenie klinických príznakov precitlivenosti na potravu

 • Vysoký obsah Omega 3 (zdrojom sú riasy, lososový olej, krill a ľanové semienko)
 • Vysoký obsah vitamínov a antioxidantov
 • Biotín a organické minerály

Odporúčané použitie pre:

 • Zníženie klinických príznakov (dermatologických a gastrointestinálnych) precitlivenosti na potravu
 • Eliminačná diéta
 • Nutričný manažment po eliminačnej diéte

Trpí váš pes potravinovou alergiou?

Calibra UHIP pro www - skin - 3-22Znamená to, že jeho imunitný systém negatívne reaguje na niektorú zo zložiek jeho aktuálneho krmiva. Klinickými prejavmi tejto reakcie sú buď gastrointestinálne prejavy (hnačka) alebo kožné prejavy (zápal, svrbenie kože a vplyvom tohto dráždenia rozvoj sekundárnej bakteriálnej alebo kvasinkovej infekcie). Na potvrdenie diagnózy potravinovej alergie je potrebné absolvovať tzv. eliminačnú diétu.

Eliminačná diéta

Úlohou eliminačnej diéty je vylúčiť zo stravy psa najpravdepodobnejšie potravinové alergény a sledovať jeho reakciu na túto diétu. Je to najspoľahlivejší a najpresnejší postup. Na vykonanie eliminačnej diéty je vhodné zvoliť špecializované, ideálne veterinárne krmivo bez obsahu všetkých bežných alergénov.

shutterstock_1675512163-B

Veterinárna diéta s hmyzím proteínom

Veterinárne krmivo Calibra VD Ultra Hypoallergenic Insect Protein neobsahuje bežné zdroje proteínu. Je založené na hmyzom proteíne, ktorý je novým a pre imunitný systém neznámym proteínom, preto naň v súčasnej dobe prakticky neexistujú alergie. Neobsahuje ani bežné živočíšne tuky (kurací tuk alebo masť), ani živočíšne zložky podporujúce chutnosť, ako napr. hydrolyzovaná pečeň.

Calibra VD Ultra Hypoallergenic Insect Protein obsahuje iba špeciálne, netypické a vysoko kontrolované zdroje, ktoré predurčujú receptúru na použitie pre eliminačnú diétu.

Toto krmivo je kompletné, obsahuje všetky potrebné živiny pre psa – proteíny, tuky, sacharidy a vitamíny.

Limited ingredient formula

 • Špeciálne zdroje bielkovín – hmyzí proteín (30 %) a krill proteín (3 %)
 • Vybraný zdroj sacharidov – ryžový škrob
 • Kokosový olej (8 %) ako alternatíva k živočíšnemu tuku

Eliminačná diéta – postup:

 • Špecializované krmivo je nutné používať po dobu 6-8 týždňov (upresní ošetrujúci veterinár).
 • Pes NESMIE v priebehu eliminačnej diéty konzumovať nič iné – žiadne maškrty, žiadne konzervy či iné
  kŕmenie. Aj jediná maškrta alebo čokoľvek od stola by celý diagnostický proces ZNIČILO a bolo by nutné začať od začiatku. Je potrebné, aby toto pravidlo striktne dodržiavali všetci členovia domácnosti.
 • Úľava od črevných ťažkostí v prípade alergie prichádza rádovo v dňoch, v prípade kožných problémov v horizonte mesiaca. Koža je najväčším orgánom tela, a preto je na jej regeneráciu potrebný dlhší čas. Veterinár môže nasadiť podpornú terapiu, napr. kúpeľ za použitia špeciálneho dezinfekčného šampónu.

shutterstock_729722002-BPo skončení eliminačnej diéty zaháji veterinárny lekár pre potvrdenie diagnózy tzv. challenge test (provokačný test), kedy pes znovu dostane predchádzajúce krmivo. Pokiaľ zareaguje navrátením klinických príznakov, je potravinová alergia potvrdená a je nutné hľadať udržiavacie krmivo, ktoré bude psík tolerovať a jesť po celý život. Bez provokačného testu neexistuje istota, že je psík alergik a používanie špeciálnej diéty by v takom prípade bolo zbytočné a veľmi drahé.
Na potravinové alergie neexistuje liek. Je nutné sa alergénu vyhýbať do konca života a zvoliť špeciálny stravovací režim.

Calibra ponúka nasledujúce možnosti udržiavacieho krmiva:

CALIBRA - VD - UHIP - Tabulka - SK - 4-22

Späť na Veterinárne diéty pre psy