1. Obľúbené maškrty

Odporúčame

Naši parťáci najviac ocenia to, čo padne do ich bruška 😊 S obľúbenými maškrtami teda nikde nespravíte krok vedľa. Či už sú to piškóty, sušené mäsíčka alebo prírodné pochúťky na žuvanie,  nachystajte im pod vianočný stromček balíček plný dobrôt.
Ak to chcete mať bez námahy a dodatočného balenia, môžete im vybrať jednu z troch variant degustačných balíčkov Calibra JOY 5 + 1 zadarmo. Mäsíčka vám prídu rovno zabalené v celofáne.

Ak máte psíka, ktorý má citlivé trávenie či alergiu a potrebujete sa vyhnúť pochúťkam s kuraťom, pozrite sa na naše bezobilné pamlsky Verve. 3 rybie receptúry sú totiž úplne bez kuraťa (nenájdete v nich teda ani kurací tuk či hydrolyzovanú kuraciu pečeň). Maškrty Verve máme v polovlhkej i chrumkavej forme, modré obaly obsahujú i hypoalergénny hmyzí proteín.

2. Nové hračky

dog-g3ad8f2e41_1920V obľúbenosti nebudú zaostávať ani hračky pre psy. Platí to najmä pre šteniatka a mlaďochov,  hravosť však nestrácajú ani staršie jedince. Mnoho výrobcov ponúka i hračky s vianočnou tematikou. Pri výbere však myslite najmä na to, aký typ hračiek má váš psík rád. Niektorým urobíte najväčšiu radosť s pískajúcou plyšovou hračkou, iní ocenia zas hračku na preťahovanie. A určite sa nájdu i takí, ktorí sa najviac potešia obyčajnému tenisáku či gumenej loptičke na šnúrke.

3. Pelech

I tie najaktívnejšie psy väčšinu dňa prespia. Myslite na ich pohodlie a zaobstarajte im nový pelech, ktorý pre nich bude oázou kľudu. Pri výbere myslite na dostatočnú veľkosť – mnoho psov spí najradšej na boku alebo na chrbte. Dnes už na trhu nájdete i ortopedické matrace a pelechy s pamäťovou penou, čo ocenia najmä staršie psy s boľavými nohami.

 4. Lízacie podložky

dalmatian-g68549cd40_1920Vedeli ste, že lízanie je pre psy upokojujúcou aktivitou? Uvoľňuje sa totiž pri nej endorfín, ktorý poznáme i ako hormón šťastia. Okrem toho má lízanie i pozitívny vplyv na trávenie, pretože pomáha stimulovať tvorbu slín.

Keď si však predstavíme dnešného psa, tak nemá veľa príležitostí na túto príjemnú aktivitu. A práve preto vznikli lízacie podložky! Na trhu nájdete množstvo tvarov a veľkostí, niektoré majú zospodu i prísavky, vďaka čomu ich môžete prilepiť i na kachličky do vane alebo sprchy. Pomôžu vám teda i v tréningu manipulácie a kúpaní 😊

Ocenia ich nielen šteniatka, ale i reaktívni či bojazliví psi, ktorí počas dňa zažívajú množstvo stresových situácií. Práve lízanie im pomôže, aby sa po náročnom dni uvoľnili. Podložky si zamilujú aj staršie psy alebo jedinci, ktorí majú naordinovaný kľudový režim.

Na lízacie podložky môžete rozotrieť prakticky všetko, čo má váš psík rád. Obľúbenou voľbou je biely jogurt alebo tvaroh s ovocím, ďalšiu možnosťou sú i mäsové paštéty a konzervy.

5. Čuchacie koberčeky

Nielen lízanie, ale i čuchanie je pre psa upokojujúcou činnosťou. Samozrejme, nebavíme sa tu o čuchaní háravej sučky či stopovaní zveri, ale o uvoľnenom čuchaní na prechádzke.
Čuch je pre psy najdôležitejším zmyslom, podľa ktorého sa orientujú už 2 dni staré šteniatka. Pomocou nosa spoznávajú svoje okolie, čítajú „pesemesky“ a vyhodnocujú, či je všetko v poriadku.

DSC_1140-02Čuchať pritom môže váš psík nielen vonku, ale i doma, čo sa hodí najmä počas dlhých zimných večerov. K tomu vám skvelo poslúžia čoraz populárnejšie čuchacie dečky a koberčeky. Stačí do nich rozsypať menšie obľúbené pamlsky či večernú dávku granúl a príjemná zábava môže začať.

Nezabúdajte, že čuchacie dečky majú byť upokojujúcou aktivitou, pri ktorej sa pes uvoľní. Nepreháňajte to teda so zložitým ukrývaním potravy, ktoré by vášho psíka frustrovalo. Hľadanie granuliek pritom nechajte čisto na ňom a nepomáhajte mu. Ak nejaké v koberčeku nechal, znamená to, že ste mu to pripravili príliš ťažké 😊 a myslite na to pri ďalšom čuchaní.

6. Hlavolamy pre psy

Populárne hlavolamy pre psy ponúkajú trochu iný zážitok z čuchania než čuchacie dečky. Cieľom je taktiež hľadanie pamlskov a využitie nosa, na rozdiel od koberčekov však neslúžia k relaxačnému a uvoľnenému čuchaniu, ale k mentálnej stimulácii. Psy majú pohnúť hlavičkou a prísť na to, ako sa dostať k vytúženému pamlsku. To ich dokáže až nečakane unaviť a prispieva to aj k zvyšovaniu ich sebavedomia a samostatnosti.

Hlavolamy ocenia najmä psy, ktoré majú kľudový režim a mnoho aktivít je pre nich nevhodných. Ocenia ich ale aj psí športovci, ktorí majú dostatok fyzickej aktivity a potrebujú ju vyvážiť i tou psychickou.

Ak s hlavolamami iba začínate, pozerajte sa na stupeň obťažnosti a zvoľte na začiatok niečo jednoduchšie. Chcete mať doma príjemne unaveného,  nie frustrovaného psíka 😊

7. Váš čas

Bude to znieť ako klišé, ale tým najlepším darčekom, ktorý Vášmu parťákovi môžete dať, je váš čas. Psovi je úplne jedno, či má obojok vykladaný kryštálmi alebo obyčajný popruh, či spí na drahom pelechu alebo na starej vyradenej deke – to najdôležitejšie je, že ste spolu. A ak píšeme spolu, myslíme tým naozaj spolu 😊 Odložte mobily a venujte mu svoju plnú pozornosť na prechádzkach, učte sa spolu nové triky, vezmite ho do prírody alebo mu dohodnite prechádzku s jeho psími kamarátmi. Skrátka, užívajte si spolu ten čas, ktorý vám je dopriaty 😊
friends-gbaa2a61b0_1920

Fotografie: Pixabay

Späť na Blog Calibra