Vyberte kategóriu:

Zaujímavé témy:

Nové konzervy Calibra Verve pre psy bez obilnín

Pre všetkých psích miláčikov sme vytvorili niekoľko nevšedných kombinácií voňavého a lahodného krmiva v konzervách pod hlavičkou Calibra Verve. Objavte lákavé variácie dobrôt!

Prehľad veterinárnych diét pre mačky

veterinárne diéty

V produktovom rade Calibra Veterinary Diets vám aktuálne ponúkame 9 veterinárnych diét pre mačky – 5 druhov suchého krmiva a 4 typy konzerv (pričom jedna z nich je spoločná pre psy a mačky). Tento článok vám prináša rýchly prehľad receptúr i najčastejších ochorení, pri ktorých môžu byť indikované ako súčasť liečby.  

VD Hypoallergenic Skin & Coat Support pre psy

veterinárne diéty

Kožné problémy psov patria k najčastejším dôvodom návštevy veterinára. Pôvodcom týchto problémov môže byť i potravinová alergia. O tom, ako sa prejavuje a najspoľahlivejšie diagnostikuje, si povieme v tomto článku. Predostrieme i možnosti stravy, aké ponúka značka Calibra v rámci svojich veterinárnych diét.

VD Struvite + Oxalate & Urate & Cystine pre psy

veterinárne diéty

Ochorenia močových ciest patria u psov k pomerne častým problémom a zdravotným komplikáciám. Vznik infekcie močových ciest a tvorbu močových kameňov pritom podmieňuje viacero faktorov – od plemennej predispozície až po stravu. Calibra vytvorila veterinárne diéty, ktoré pomáhajú pri liečbe najčastejších typov močových kameňov – zvlášť receptúru pre struvity a ďalšiu receptúru pre oxalátové, cystínové a urátové kamene.

VD Joint & Mobility pre psy

veterinárne diéty

Vedeli ste, že artróza je u psov jedným z najčastejších kĺbových ochorení? Ak máte doma psíka s diagnostikovaným problémom pohybového aparátu alebo sa len zaujímate o túto tému, čítajte ďalej – zistíte, ako sa starať o kondíciu takéhoto jedinca, a to vrátane úpravy stravy.

VD Joint & Mobility Low Calorie pre psy

veterinárne diéty

U psov s diagnostikovaným kĺbovým ochorením je nesmierne dôležité udržiavať optimálnu hmotnosť. Každý kilogram navyše môže v menšej či väčšej miere preťažovať kĺby. Ak máte psíka s nadváhou a problémom s pohybovým aparátom, je vhodné nasadiť mu krmivo, ktoré mu pomôže znížiť hmotnosti a zároveň vyživovať kĺby. Práve na to sme mysleli pri zostavovaní novej receptúry Calibra VD Joint & Mobility Low Calorie.

VD Renal & Cardiac pre psy

veterinárne diéty

Zlyhávanie obličiek a srdcové ochorenia ohrozujú nielen staršie psy, ale objavujú sa aj u mladých jedincov. Či už ide o akútne alebo chronické ochorenie, nasadenie správnej liečby a vhodného krmiva je kľúčovým nástrojom, ako zlepšiť kvalitu a predĺžiť život vášmu štvornohému priateľovi.

Dovolenka so psom – hurá na hory!

Dovolenka so psom

Pobyt v prírode patrí k najobľúbenejším typom dovolenky so psom. Chystáte sa tento rok aj vy stráviť pár dní na horách so svojím verným parťákom? V tom prípade ste na správnom mieste – v tomto článku si priblížime, ako sa pripraviť na turistiku so psom.