Prejsť k obsahu Prejsť k hlavnému menu Prejsť k vyhľadávaniu

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 30 €!
U malých zásielok zvýhodnená cena Packety 2 €

Zavrieť

Svet Calibra Calibra

Vyberte kategóriu:

Zaujímavé témy:

Bradáč - verný a veselý spoločník

plemená psov

Bradáč je veľmi obľúbené plemeno, najmä v Nemecku, kde bol vyšľachtený. U nás ho už tak často neuvidíte, čo je možno škoda. Je to veľmi charakterný pes s verný k svojej rodine. Bradáč bol aj milovaným psom českého prezidenta Václava Havla.

Jack Russell teriér

plemená psov

Jack Russell je populárne plemeno psa, ktoré svojou energiou upútalo pozornosť filmárov. Tí z vás, ktorí videli film Maska, si určite pamätajú nielen legendárneho Jima Carreyho, ale aj psieho hrdinu Maila. Mio filmov však toto plemeno môžete často stretnúť i na ulici. Poďme si teda o ňom povedať viac.

Labradorský retriever

plemená psov

Labradorský retriever je jedno z najpopulárnejších plemien psov na svete. Sú známi svojou inteligenciou, priateľským charakterom a schopnosťami výcviku. Prečítajte si viac o tomto obľúbenom plemene.

Začíname s noseworkom I.

rady a tipy Psie športy

Nosework je relatívne mladý šport, ktorý sa však rýchlo šíri na Slovensku i v Česku. Veľkou výhodou tejto aktivity je, že ju – minimálne v rekreačnej forme – môže vykonávať prakticky každý pes. Zaujal vás tento šport? V tom prípade čítajte ďalej.

Výstava psov – ako psa dobre predviesť

výstava rady a tipy

Výstavy psov vyzerajú na pohľad jednoducho – stačí, že vezmem psa do kruhu, trochu si tam postojíme a zabehneme jedno-dve koliečka. Samotné predvedenie je však dôležitou súčasťou prezentácie psa a verte či nie, môžete ním pokaziť i celkové hodnotenie psa vysokých exteriérových kvalít. Aj výstavy si teda zaslúžia prípravu a trocha tréningu.

Ako kŕmiť malé plemená psov

rady a tipy

Len ťažko by sme v prírode našli živočíšny druh, pod ktorým sa skrýva toľko variácií ako v prípade psa. Stačí si vedľa seba postaviť čivavu a nemeckú dogu – človeku sa ani nechce veriť, že majú rovnakých predkov. V tomto článku sa zameriame práve na malé plemená psov a povieme si o zásadách ich kŕmenia.

Ako kŕmiť veľké plemená psov

rady a tipy

Asi ste si všimli, že krmivá Calibra sú rozdelené nielen podľa veku, ale aj veľkosti psa. Má to svoj význam – taký bernardín má predsa len trochu iné nároky na výživu než malá čivava. V tomto článku sa zameriame práve na kŕmenie veľkých plemien psov.

Starostlivosť o psa v zime

rady a tipy

Zima je pre psy náročným obdobím, a to bez ohľadu na to, či žijú vo vnútri alebo vonku. Máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť toto ročné obdobie. Rozdelíme si to na psy, ktoré žijú celoročne vonku a na psy, ktoré majú svoj pelech vo vnútri.

Tipy na vianočné darčeky pre psy

Naše psy sú právoplatnými členmi rodiny, ktorí nás nadovšetko milujú. Nie je teda nič neobvyklé, že si aj oni nájdu pod vianočným stromčekom nejaké prekvapenie. Ak premýšľate, čo im dáte tento rok, máme pre Vás pár tipov na darčeky.