Vyvíjame produkty najvyššej kvality s vysokou výživnou hodnotou, podporujeme zdravie zvierat a prispievame k dlhotrvajúcim a šťastným vzťahom medzi domácimi miláčikmi a ich majiteľmi.

 

Ako to všetko začalo

Calibra – česká značka krmív pre zvieratá je založená na spoločnej práci veterinárov, ktorí boli (a sú) nadšenými kolegami a priateľmi.

Koncom 90. rokov 20. storočia doktor Jaromír Koudela, progresívny veterinár a manažér, dokázal vybudovať veterinárnu distribučnú spoločnosť Noviko. Táto spoločnosť bola výsledkom nadšenia a spoločnej práce siedmich priateľov s piatimi bývalými spolužiakmi na Veterinárnej a farmaceutickej univerzite v Brne. Bola to mimoriadne kreatívna skupina, ktorá rástla tak rýchlo ako samotná spoločnosť.

Na začiatku ich bolo 7, z toho 5 veterinárov, bývalých spolužiakov z Veterinárnej univerzity v Brne. Jednalo sa o veľmi kreatívny kolektív, ktorý sa rýchlo rozrastal rovnako, ako sa rozrastala aj firma.

Domáci miláčikovia sú pre Calibru všetkým

Priatelia (takpovediac tí najlepší), členovia rodiny, kamaráti, priatelia, parťáci – skrátka všetko, čo sa Vám v pozitívnom zmysle slova vybaví. My v Calibra trávime veľa času s domácimi miláčikmi tak v práci i vo voľnom čase. Preto je pre nás zdravie našich/vašich psov a mačiek vždy na prvom mieste. Domáce zvieratá sú našou najväčšou motiváciou – naši poradcovia i kritici.

Sústavný vývoj

Značka Calibra zaznamenala veľký a úspešný vývoj. Jeho portfólio v súčasnosti pokrýva líniu superpremium a premium a obľúbené maškrty Joy. Sme hrdí, že môžeme ponúknuť aj veterinárne diéty, ktoré spĺňajú vysoké nároky na kvalitu zloženia.

My z tímu Calibra sme hrdí na to, že vyvážame naše výrobky do viac ako 20 krajín po celom svete a že naše medzinárodné tímy dodržiavajú rovnaké hodnoty a snažia sa pracovať s entuziazmom, ako my na konci 90. rokov v Brne. Preto sa stále snažíme rozvíjať produkty najvyššej kvality pre domácich miláčikov, teraz i celosvetovo.

Značka Calibra

Myšlienka vlastnej značky krmív pre zvieratá sa datuje do roku 2001. Napriek tomu, že táto myšlienka nebola úplne nová, hlavný rozdiel spočíval v jasnej vízii. Starostlivosť o domáce zvieratá a ich zdravie bola vždy cieľom mladého tímu veterinárov. Zakladatelia firmy mali vždy jasnú víziu od začiatku. Existujú rôzne lacné výrobky za primerané ceny. Je však žiaduce sústrediť sa na kvalitu a podporovať zdravý a dlhý život spoločenských zvierat žijúcich s ich majiteľmi.

Vďaka koordinovanej spolupráci medzi tímami, zloženými z odborníkov na výživu a zdravie zvierat, laboratórnu diagnostiku, veterinárov s praktickými skúsenosťami, technológov a špecialistov v oblasti výroby, atď., vznikli vyvážené receptúry krmív Calibra ako výsledok vynikajúcej a dlhodobej spolupráce uvedených tímov a vedúcich odborníkov z Veterinárnych univerzít vo Viedni a Berlíne ako i laboratórnych a vývojových inštitútov v Českej republike.

Historie

2001

začiatok vývoja

2004

prvý rad superprémiových suchých krmív - 7 receptúr

2005

konzervované krmivo pre šteňatá a dospelých psov z bravčoviny a hovädziny

2006

rozšírenie o 4 nové produkty v rade superprémiového suchého krmiva pre psov

2008

prvé dve dentálne maškrty pre psov

2009

redesign a modernizácia loga

2009

4 nové receptúry superprémiového krmiva pre psov (celkovo už 15)

2010

prvých 5 receptúr prémiového suchého krmiva pre psov

2011

nová rada dentálnych a mäsových maškŕt pre psov

2012

superprémiové suché krmivo pre mačky

2013

mäsové maškrty pre mačky a rozšírenie psích maškŕt Joy

2013

nový prémiový rad suchého krmiva pre psov ( 6 receptúr)

2014

prémiový rad psích konzerv a mačacích kapsičiek

2018 VD
2015

uvedenie nového radu granulovaných veterinárnych diét

2016

začiatok predaja vlhkého superprémiového krmiva pre psov a mačky

2016

nový rad superprémiových krmív pre psov a mačky

2016

začiatok predaja vlhkého variantu veterinárnych diét

2017

nové premium line - suché krmivá pre psov uvedené do predaja

2018 Calibra VD
2018

nové receptúry veterinárnych diét

hovězí a zvěřina | Calibra
2018

rad konzerv Dog Premium Line

cat pouches 2019
2019

nová rada kapsičiek pre mačky

Joy Multipack meat variety mix
2019

refresh mäsových maškŕt Joy