Prejsť k obsahu Prejsť k hlavnému menu Prejsť k vyhľadávaniu

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 30 €!
U malých zásielok zvýhodnená cena Packety 2 €

Zavrieť

Príbeh Calibra

Ako to všetko začalo

Calibra – česká značka krmív pre zvieratá je založená na spoločnej práci veterinárov, ktorí boli (a sú) nadšenými kolegami a priateľmi.

Koncom 90. rokov 20. storočia doktor Jaromír Koudela, progresívny veterinár a manažér, dokázal vybudovať veterinárnu distribučnú spoločnosť Noviko. Táto spoločnosť vznikla z nadšenia a spoločnej práce kamarátov.

Na začiatku ich bolo 7, z toho 5 veterinárov, bývalých spolužiakov z Veterinárnej univerzity v Brne. Išlo o veľmi kreatívny kolektív, ktorý sa rozrastal rovnako rýchlo ako aj samotná firma.

Domáci miláčikovia sú pre Calibru všetkým

Priatelia (takpovediac tí najlepší), členovia rodiny, kamaráti, priatelia, parťáci – skrátka všetko, čo sa vám vybaví v pozitívnom zmysle slova. My v Calibre trávime veľa času s domácimi miláčikmi, a to nielen vo voľnom čase, ale aj v práci. Preto je pre nás zdravie našich/vašich psov a mačiek vždy na prvom mieste. Domáce zvieratá sú našou najväčšou motiváciou – naši poradcovia i kritici.

Neustály vývoj

Značka Calibra zaznamenala veľký a úspešný vývoj. Jej portfólio v súčasnosti tvorí rad superprémiového a prémiového krmiva, stelivo pre mačky a obľúbené maškrty Joy. Sme hrdí, že môžeme ponúknuť aj veterinárne diéty, ktoré spĺňajú vysoké nároky na kvalitu zloženia.

My z tímu Calibra sme hrdí i na to, že vyvážame naše výrobky do viac ako 20 krajín po celom svete. Naše medzinárodné tímy pritom dodržiavajú rovnaké hodnoty a snažia sa pracovať s rovnakým entuziazmom a nadšením ako my na začiatku. Aj preto sa stále snažíme vyvíjať kvalitné produkty, ktoré sa dostanú k domácim miláčikom v mnohých krajinách.

Značka Calibra

Myšlienka vlastnej značky krmív pre zvieratá sa zrodila v roku 2001. Hoci sa tento zámer nedá považovať za niečo originálne, ten zásadný rozdiel spočíva v našej jasnej vízii. Starostlivosť o domáce zvieratá a ich zdravie bola vždy „hnacím motorom“ mladého tímu veterinárov. O lacné produkty s tomu zodpovedajúcou kvalitou nie je na trhu núdza. O to viac je žiadúce sústrediť sa na kvalitu a prispievať tak k zdravému a dlhému životu domácich maznáčikov.

To sa podarilo vďaka koordinovanej spolupráci tímov zložených zo špecialistov na výživu a zdravie zvierat, laboratórnu diagnostiku, veterinárnych lekárov z praxe, technológov a výrobných špecialistov, dizajnérov a ďalších. Vyladené receptúry Calibra dnes pevne stoja na skvelej a dlhodobej práci popredných nutričných špecialistov a veterinárnych univerzít.