Ak ste sa doteraz s coursingom nestretli, v krátkosti vám ho predstavíme. Ide o tzv. terénne dostihy, ktoré, na rozdiel od klasických dostihov v tvare oválu, prebiehajú na otvorenom trávnatom priestranstve. Umelé návnady na lanku sa navyše ťahajú v rôznych smeroch, čo simuluje spôsob behu zajaca. Za návnadou bežia vždy dvaja psi (odlíšení farebnou dečkou), ktorí sú hodnotení nielen na základe rýchlosti, ale i obratnosti, vytrvalosti, prejaveného úsilia a inteligencie.

Národný coursing Krása a výkon Slovenska usporiadal klub Racing Hounds Slovakia a podobne ako všetky akcie v tomto roku, i táto prebiehala so sprísnenými hygienickými opatreniami. Do súťaže sa mohli prihlásiť všetky plemená chrtov (FCI skupina 10) a plemená z FCI skupiny 5 (Cirneco dell’ Etna, Faraónsky pes, Ibizský podenko, Kanársky podenko). Titul CACT získali zástupci plemien barzoj, taliansky chrtík a vipet.

a8

Pre víťazov boli pripravené darčeky od značky Calibra, nezabudli sme však ani na ostatných účastníkov a veríme, že i vďaka kvalitnej výžive budú ich výkony čoraz lepšie. Gratulujeme všetkým zúčastneným a sme radi, že takáto skvelá akcia prebehla aj napriek aktuálnej epidemiologickej situácii. Tešíme sa aj nabudúce!

Galéria

Späť na Novinky