Vyberte kategóriu:

Zaujímavé témy:

Ako kŕmiť malé plemená psov

rady a tipy

Len ťažko by sme v prírode našli živočíšny druh, pod ktorým sa skrýva toľko variácií ako v prípade psa. Stačí si vedľa seba postaviť čivavu a nemeckú dogu – človeku sa ani nechce veriť, že majú rovnakých predkov. V tomto článku sa zameriame práve na malé plemená psov a povieme si o zásadách ich kŕmenia.

Ako kŕmiť veľké plemená psov

rady a tipy

Asi ste si všimli, že krmivá Calibra sú rozdelené nielen podľa veku, ale aj veľkosti psa. Má to svoj význam – taký bernardín má predsa len trochu iné nároky na výživu než malá čivava. V tomto článku sa zameriame práve na kŕmenie veľkých plemien psov.

Starostlivosť o psa v zime

rady a tipy

Zima je pre psy náročným obdobím, a to bez ohľadu na to, či žijú vo vnútri alebo vonku. Máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť toto ročné obdobie. Rozdelíme si to na psy, ktoré žijú celoročne vonku a na psy, ktoré majú svoj pelech vo vnútri.

Tipy na vianočné darčeky pre psy

Naše psy sú právoplatnými členmi rodiny, ktorí nás nadovšetko milujú. Nie je teda nič neobvyklé, že si aj oni nájdu pod vianočným stromčekom nejaké prekvapenie. Ak premýšľate, čo im dáte tento rok, máme pre Vás pár tipov na darčeky.

Tipy, ako si užiť jeseň so psom

rady a tipy

Obdobie letných prázdnin a horúcich dní je už nenávratne za nami a o slovo sa hlási jeseň. Táto najfarebnejšia časť roka je spojená nielen so zbieraním gaštanov a veselými hrami v opadanom lístí, ale aj s hmlou, krátkymi dňami a upršaným počasím. Ako si toto obdobie užiť naplno aj s vaším štvornohým parťákom?

Hoopers – zaujímavá novinka vo svete psích športov

Psie športy

Počuli ste už o psom športe s názvom hoopers? Ide o novú a v našich končinách stále neznámu aktivitu, ktorá vychádza z agility. Kladie však menšie nároky a záťaž na pohybový aparát psa, vďaka čomu sa hodí pre väčšie množstvo psov. Prečítajte si viac o tomto športe, ktorý má veľký potenciál na to, aby sa stal obľúbenou aktivitou pre širokú základňu psov.

Psy a nástrahy leta

rady a tipy

Leto je obdobím dovoleniek, výletov, dlhých večerov trávených vonku a vodných radovánok. Aby ste si tento čas užili s vaším štvornohým parťákom, je dobré počítať i s nástrahami, ktoré na neho číhajú. Veríme, že sa vám tieto riziká v lete vyhnú – a to práve vďaka tomu, že o nich viete a budete sa v lete držať pár zásad.

Psy a letné horúčavy

rady a tipy

Horúce letné dni dávajú zabrať i našim štvornohým kamarátom. Každý rok pritom čelíme čoraz častejším vlnám horúčav, kedy sa teploty pravidelne vyšplhajú aj na 35 stupňov Celzia. Ako prežiť tieto teplé dni v zdraví a pohode?

Výstavy psov – vyznáte sa v triedach a tituloch?

výstava rady a tipy

Výstavy psov vyzerajú na prvý pohľad jednoducho – až do chvíle, keď sa rozhodnete so svojím psíkom na jednu z nich po prvýkrát prihlásiť. Do akej triedy ho máte priradiť? Čo sú všetky tie skratky typu CAC, BOB, KV a ďalšie, o ktorých čítate v propozíciách? A na aký typ výstavy ho vlastne môžete prihlásiť?

Nosework – aktivita a zábava pre každého psa

Psie športy

Nosework je v našich končinách relatívne novým a málo známym psím športom. V posledných rokoch si však rýchlo získava obľubu a niet sa čomu čudovať. Ide totiž o aktivitu, ktorá je vhodná naozaj pre všetky psy – mladé i staršie, veľké i malé.

Špecifiká starostlivosti o šteniatko a juniora

rady a tipy Šteniatka

Máte doma šteniatko? V tom prípade mu isto chcete dopriať ten najlepší štart do života a už teraz sa tešíte na všetky tie aktivity a túry, ktoré s ním budete podnikať. Ako to však hneď na začiatku neprehnať a na čo si dávať pozor v priebehu prvého roka jeho života? To spolu preberieme v nasledovnom článku.