Vyberte kategóriu:

Zaujímavé témy:

Tipy, ako si užiť jeseň so psom

rady a tipy

Obdobie letných prázdnin a horúcich dní je už nenávratne za nami a o slovo sa hlási jeseň. Táto najfarebnejšia časť roka je spojená nielen so zbieraním gaštanov a veselými hrami v opadanom lístí, ale aj s hmlou, krátkymi dňami a upršaným počasím. Ako si toto obdobie užiť naplno aj s vaším štvornohým parťákom?

Hoopers – zaujímavá novinka vo svete psích športov

Psie športy

Počuli ste už o psom športe s názvom hoopers? Ide o novú a v našich končinách stále neznámu aktivitu, ktorá vychádza z agility. Kladie však menšie nároky a záťaž na pohybový aparát psa, vďaka čomu sa hodí pre väčšie množstvo psov. Prečítajte si viac o tomto športe, ktorý má veľký potenciál na to, aby sa stal obľúbenou aktivitou pre širokú základňu psov.

Psy a nástrahy leta

rady a tipy

Leto je obdobím dovoleniek, výletov, dlhých večerov trávených vonku a vodných radovánok. Aby ste si tento čas užili s vaším štvornohým parťákom, je dobré počítať i s nástrahami, ktoré na neho číhajú. Veríme, že sa vám tieto riziká v lete vyhnú – a to práve vďaka tomu, že o nich viete a budete sa v lete držať pár zásad.

Psy a letné horúčavy

rady a tipy

Horúce letné dni dávajú zabrať i našim štvornohým kamarátom. Každý rok pritom čelíme čoraz častejším vlnám horúčav, kedy sa teploty pravidelne vyšplhajú aj na 35 stupňov Celzia. Ako prežiť tieto teplé dni v zdraví a pohode?

Výstavy psov – vyznáte sa v triedach a tituloch?

výstava rady a tipy

Výstavy psov vyzerajú na prvý pohľad jednoducho – až do chvíle, keď sa rozhodnete so svojím psíkom na jednu z nich po prvýkrát prihlásiť. Do akej triedy ho máte priradiť? Čo sú všetky tie skratky typu CAC, BOB, KV a ďalšie, o ktorých čítate v propozíciách? A na aký typ výstavy ho vlastne môžete prihlásiť?

Nosework – aktivita a zábava pre každého psa

Psie športy

Nosework je v našich končinách relatívne novým a málo známym psím športom. V posledných rokoch si však rýchlo získava obľubu a niet sa čomu čudovať. Ide totiž o aktivitu, ktorá je vhodná naozaj pre všetky psy – mladé i staršie, veľké i malé.

Špecifiká starostlivosti o šteniatko a juniora

rady a tipy Šteniatka

Máte doma šteniatko? V tom prípade mu isto chcete dopriať ten najlepší štart do života a už teraz sa tešíte na všetky tie aktivity a túry, ktoré s ním budete podnikať. Ako to však hneď na začiatku neprehnať a na čo si dávať pozor v priebehu prvého roka jeho života? To spolu preberieme v nasledovnom článku.

Začíname s výcvikom šteniatka

rady a tipy Šteniatka

Doniesli ste si nedávno domov šteniatko? Je to zároveň váš prvý pes alebo je to už niekoľko rokov, čo ste mali naposledy doma neposedné klbko chlpov? V tom prípade sa možno pýtate, kedy a ako začať s výcvikom. A presne o tom bude tento článok, kde sa dozviete:

Obliekanie psov – áno či nie?

rady a tipy

S prichádzajúcou zimou sa možno i vy zamýšľate nad tým, či váš miláčik potrebuje oblečok. Na túto otázku môžete nájsť protichodné názory a doslova dva „tábory“ majiteľov psov. Jedna časť oblečky razantne odmieta – pes je stavaný na to, aby zniesol teplotné rozdiely a takéto obliekanie je len módny výstrelok. Druhý tábor zas bez mihnutia oka navlieka svojich psov do oblečkov na každej prechádzke od jesene až do jari.

Socializácia šteniatka – ako na to?

rady a tipy Šteniatka

Ak ste si pred príchodom šteniatka prečítali nejakú literatúru o psoch alebo sa rozprávali so skúsenými psíčkarmi, určite ste narazili na pojem socializácia. Čo to vlastne je? A ako správne socializovať vaše šteniatko? To všetko si povieme v tomto článku.

Ako vybrať krmivo pre šteniatko?

rady a tipy Šteniatka

Naša séria o šteniatkach pokračuje ďalším článkom, v ktorom sa budeme do hĺbky venovať tomu, ako vybrať to správne krmivo. Aké údaje v zložení je potrebné sledovať? Treba brať do úvahy i plemeno psa? Na tieto a ďalšie otázky nájdete odpovede v tomto článku.